מידע למלשבים

מידע למועמדים לשרות הביטחון:

הלוחמים ביחידת אגוז הינם לוחמים אמיצים, איתנים, ערכיים וציוניים, בעלי כושר גופני גבוה ביותר, יכולות ירי וקרב מגע מתקדמים, מומחים בהסוואה שדאות וכמובן אוהבי שטח. הם חברי אמת העושים הכול למען חבריהם לצוות ויעשו כל מה שניתן על מנת להגן על מדינת ישראל, עד כדי חירוף נפשם.

יש לציין כי מסלול ההכשרה ממיין ומסיימים את המסלול רק הלוחמים המצליחים לעמוד בהצלחה באתגרים הפיזיים והמנטאליים, ברף כשירויות מקצועיות ובסולם הערכים והנורמות המצופים מלוחם ביחידה.

על מנת להתקבל למסלול ההכשרה של יחידת אגוז, יש לסיים בהצלחה את גיבוש מטכ"ל או גיבוש שייטת 13.

מועמדים לשרות הביטחון המסיימים גיבושים אלו בהצלחה אך אינם מתקבלים לשייטת 13 / מטכ"ל מזומנים לריאיון קבלה ליחידה.

היחידה בוחרת את חייליה בקפידה על סמך הנתונים של יום הסיירות והגיבושים השונים ועל סמך נתוני הריאיון.
מסיימי גיבוש טייס יכולים אף הם להיות מזומנים ליום הריאיון ליחידה. כמו כן, מעטים יכולים להתמיין ליחידה גם דרך גיבוש היחידות החטיבתיות של חטיבת גולני.

המתקבלים ליחידה, יקבלו הודעה ממדור הסיירות בבקו"ם ויחלו את מסלול ההכשרה.

על מנת לקבל פרטים בנושא הקבלה ליחידה ניתן ליצור קשר עם מדור סיירות בבקו"ם בטלפון 03-7388888

מסלול ההכשרה:

מסלול הלוחם ביחידה ידוע כאחד מהקשים ומהמאתגרים בין היחידות המיוחדות בצה"ל ונמשך כשנה וארבעה חודשים.
המסלול מתחיל בטירונות חי"ר ואימון מתקדם במסגרת פלוגת היסוד של היחידה בבא"ח גולני, ולאחר שלב זה מתחילה טירונות היחידה (שלב "מכין") הכוללת את הכשרת הפרט של לוחם הקומנדו: אימוני שדאות והסוואה מתקדמים, אימוני קרב מגע, התמקצעות בנשקים ובאמצעי הלחימה המיוחדים המופעלים ביחידה, הרבה שבועות ניווט "בדד" בשטחים שונים וקידום הכושר הגופני והקרבי ואיתנות הלוחמים.

בהמשך המסלול מתקיימים אימוני לחימה ממושכים בתנאי שטח קשים ובתנאי מזג אוויר קיצוניים בשטחים פתוחים, סבוכים, מבולדרים ובנויים. במסגרת ההכשרה לוחמי היחידה משתתפים בסדרת לחימה בשלג, קורס לוט"ר במתקן אדם ובקורס מכי"ם ליחידות מיוחדות.

במהלך המסלול מושם דגש משמעותי בראש ובראשונה על התחום הערכי, והלוחמים נמדדים באומץ לב וחוסן ואיתנות פיזיים ומנטאליים, בנחישות והתמדה, באמינות, באחריות ויוזמה, בקור הרוח וברעות וחברות אותה הם חולקים עם חבריהם לצוות.
המסלול מודד ובונה לא רק את הלוחם הבודד אלא גם ובעיקר את הצוות ההופך עם הזמן לגוף מגובש, מתואם ומלוכד המסוגל לבצע כל משימה מבצעית המוטלת עליו.
בסיום השרות הסדיר ביחידה הצוות ממשיך יחד לשירות המילואים ואלו הם בהחלט "חברים ומשפחה לחיים". הצוותים המסיימים את מסלול ההכשרה מצטרפים לפלגות המבצעיות ביחידה ומוכנים בכל עת לביצוע כל פעילות שתוטל עליהם למען בטחון מדינת ישראל, כמאמר הפסוק שהוא המוטו היחידתי – "ארדוף אויבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם".